VDRS07H075BSE
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
VDRS07H075BSE
  • 1
Diameter : 9 mm
Voltage Rating AC : 75 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.2 kA
Surge Energy Rating : 10 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 200 V
Series : VDRS
Varistor Voltage : 120 VDC
Voltage Rating DC : 100 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 130 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 75volts 9mm Radial