VDRS10P300BSE
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
VDRS10P300BSE
  • 1
Diameter : 13.5 mm
Voltage Rating AC : 300 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2.5 kA
Surge Energy Rating : 71 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 800 V
Series : VDRS
Varistor Voltage : 470 VDC
Voltage Rating DC : 385 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 240 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 300V 13 5mm Radial