RXEF075-1
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
RXEF075-1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.6 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 72 VDC
Series : RXEF
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.75 A
Trip Current : 1.5 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC .75A 72V 40A Imax