B72207S0110K111
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72207S0110K111
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 11 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 800 mJ
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 36 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 18 VDC
Voltage Rating DC : 14 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 2750 pF