MMRF1008HR5
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 100 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : NI-780H-2L
Voltage - Test : 50 V
Mfr : NXP USA Inc.
Frequency : 1.03GHz
Gain : 20.3dB
Package / Case : SOT-957A
Current - Test : 100 mA
Power - Output : 275W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : MMRF1008
Description : FET RF 100V 1.03GHZ NI-780