B72220S0301K101
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72220S0301K101
  • 1
Packaging : Box
Voltage Rating AC : 300 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 8 kA
Surge Energy Rating : 173 J
Current Rating : 100 A
Clamping Voltage : 775 V
Package : DIP-2
Voltage Rating DC : 385 VDC
RoHS : Green available
Varistor Voltage : 470 V
Factory Pack Quantity : 500
Capacitance : 580 pF
Manufacturer : TDK Corporation
Description : Varistors 300VAC 10% 20mm StandarD