MF-RX135-AP-99
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
MF-RX135-AP-99
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.19 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Ammo Pack
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : MF-RX
Lead Spacing : 5.1 mm
Current Rating - Max : 40 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.35 A
Trip Current : 2.7 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 3.75A 60V 0.03ohm