B72205S0251K311
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72205S0251K311
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 8.2 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 650 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 390 VDC
Voltage Rating DC : 320 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 65 pF