ERZ-E08F361
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-E08F361
  • 1
Diameter : 10.5 mm
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 65 J
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 595 V
Series : ERZ-E
Varistor Voltage : 360 VDC
Voltage Rating DC : 300 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 280 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors ERZ-E 8mm 360V T&R ZNR Surge Absorber