B72650M131K72
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72650M131K72
  • 1
Voltage Rating AC : 130 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 42 J
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Series : CU
Varistor Voltage : 205 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating DC : 170 VDC
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 130V 400A 100pF Varistor