B72207S0301K101
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72207S0301K101
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 300 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.2 kA
Surge Energy Rating : 23 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 775 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 470 VDC
Voltage Rating DC : 385 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 90 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 300volts 1200A