MF-RX075/72-0
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
MF-RX075/72-0
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.4 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 72 VDC
Series : MF-RX/72
Lead Spacing : 5.1 mm
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.75 A
Trip Current : 1.5 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 0.75A 72V 0.18ohm