B72660M0300K072
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72660M0300K072
  • 1
Voltage Rating AC : 30 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 2 J
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 93 V
Series : CU
Voltage Rating DC : 38 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1200 pF