MF-MSMF110/16-2
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
MF-MSMF110/16-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Qualification : AEC-Q200
Resistance : 0.21 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 16 VDC
Series : MF-MSMF
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.1 A
Trip Current : 2.2 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 1.1A 16V 0.04ohm AEC-Q200