B72240B251K1
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72240B251K1
  • 1
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 40 kA
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 650 V
Series : HighE
Voltage Rating DC : 320 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 2900 pF