MF-RG1000-AP
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
MF-RG1000-AP
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.0071 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Ammo Pack
Maximum Voltage : 16 VDC
Series : MF-RG
Lead Spacing : 5.1 mm
Current Rating - Max : 100 A
Hold Current : 10 A
Trip Current : 17 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 16Vdc 10.0A Circuit Protection